Yeni Başlayanlar İçin Blockchain

Bugün hep birlikte SAÜ Blockchain Öğrenci Topluluğu’nun ilk etkinliği Yeni Başlayanlar İçin Blockchain’e tekrar bir bakalım neler oldu hatırlayalım.

Etkinliğin amacı hem dünyada hem de Türkiye’de hızla gelişen ve yayılan ama çoğumuzun araştırıp öğrenmeye üşendiği, insanların belki nerden başlayacaklarını bile bilmediği Blockchain teknolojisi hakkında başlangıç seviyesinde bilmemiz gereken temel bilgileri ilgililerine ulaştırmaktı. 2 gün süren etkinlik SAÜ TEKNOKENT Konferans Salonu’nda birbirinden değerli konukların katılımıyla gerçekleşti.

Etkinliğin ilk günü 14 Aralık’ta ilk iki oturumda Hamdi Küçük Blockchain ve DAO nedir sorularının yanıtlarını detaylıca anlattı. Üçüncü oturumdaysa Can Azizoğlu NFT’leri anlattı. Blockchain teknolojisinin en temel kavramlarını hep birlikte öğrendik. İkinci gün; İlk oturumda Saü Blockchain Kulüp Başkanı Murat Çelik ve yine kulübün Araştırma-Geliştirme Ekip Lideri Ceyda Gedik bize akıllı kontratların mantığını, ne işe yaradığını ve temel hatlarıyla nasıl geliştirildiklerini anlattılar. İkinci oturumda Can Gedik tarihten bugüne örneklerle Metaverse’ün Blockchain dünyasındaki yerini kafamızda canlandırdı. Son oturumdaysa Muhammet Sezer Telli bize Web3’ten, iş dünyasındaki yerinden bahsetti. Yine son oturumda Av. Nejat Güvensoy teknolojinin hukukta oluşturduğu açıkları günlük hayattan örneklerle anlattı. Bize kendi öngörülerinden bahsetti, iş ilanı örnekleriyle aslında bizi bu teknolojinin gerçekten kapının önünde olduğunu fark ettirdi. 2 gün süren etkinlik verimli, sıkmadan sohbet havasında ama aynı zamanda çok öğretici geçti.

Topluluğun başarılarının devamını diliyorum. Daha güzel etkinliklerde görüşmek üzere…

SAU BLOCKCHAIN

Leave a Comment