Live Keynote IBW ISTANBLOCK

-Havas Istanbul Ceo su Dr. Cüneyt Devrim Havas’ın Web3 için planlarından bahsetti.

Yaşanan entegrasyon problemleri ve gelecekte Blockchain teknolojisinden bahsetti.

-Pelin Akın Özalp’ın moderatörlüğünde Zia Word, Brandon Pots , Paula Tavangar

Ayı marketinde yatırım yapmak üzerine konuştu. Brandon son yaşanan FTX olayının piyasayı ciddi bir şekilde etkilediğini, diğer borsaların aynı olayları yaşaması durumunda piyasanın trade etmeye elverişli olmayacağını söyledi.

-Jacob Williams Metaverse üzerinde olan yanılgılardan bahsetti.

-Denis Fadeev İgnite ın web3 üzerine çözülerini ve uygulamların web3 üzerinde

Blockchaine nasıl entegre olacağını anlattı.

-Binance Market Direktör`ü Harika Eldoğan ın moderatörlüğünde Binance Asia dan Gelb Kostarev

Blockchain ekosistemin nasıl kurulacağını, bu yolda şirketlerin nasıl yol izlemeleri gerektiği ve atılıcaklar adımlar üzerine konuştular.

-First Batch kurucu ortaklarından Efe Bulduk 2023 de küresel pazardan neler beklemeliyiz ve FTX in çöküşünün sistemi nasıl etkilediğini bu bağlamda yapılması gerekenlerden bahsetti.

-Eak Digital yöneticisi Marco Lucchesini, Step Finance ‘den George Harrap, Fluid Finance’den Jessica Walker Defı tekrarlayan Cex bulaşması üzerine oturum gerçekleştirdi. Jesica Walker Fluid Finance nin sistem üzerindeki gelecek planlanlarından bahsetti.

-Deepcoin’den Emre Balcı Deepcoin üzerinde kripto ticareti nasıl yapılır, DeepCoin platformu trade için ne gibi avantajlar sağlıyor konuları üzerine konuştu.

-OKX ‘den Nate Zou Web3 ün geleceği üzerine konuştu. Nate OKX in Web3 üzerine yaptığı çalışmalara değindi.

-Paris Bosphurus Institue Başkanı Dr. Bahadır Kaleağası iş ve jeopolitik alanda Blockchain’den bahsetti. Aynı zamanda sektörde edindiği tecrübeleri aktardı.

-Kriptomeda CEO su Eray Dengiz moderatörlüğünde Akbank LAB den Selim Yüksel, Garanti BBVA dan Korcan Abali, Türkiye İş Bankası İnovasyon Müdürü Aydın Bozdemir, Circle Direktörü Cem Arcan. Yetkililer kendi kurumları özelinde Web3 adaptasyonlarını ve ileriye dönük planlarını anlattılar.

Garanti BBVA direktörü Korcan Abali geleneksel bankacılığın merkeziyetsiz hale geçmesi için regülasyona ihtiyaç olduğunu belirtti.

-Fluid Finance CMO su Jessica Walker bankaların Web3 ile nasıl çalışacağını anlattı. Jessica geleneksel bankaların ortak sistemden geçtiği için Web3’e göre özgür olmadığını söyledi. Web3 merkeziyetsiz bir sistemi içerdiği için daha güvenli ve hızlı olduğunu belirtti.

-Avukat Burçak Ünsal piyasada Regülasyonun önemine ve regülasyona olan ihtiyaçtan bahsetti

-Mamoru Türkiye Direktörü Baran Yıldırım NFT ve Metaverse üzerine temel kavramlardan bahsetti. Mamoru nun çalışmaları üzerinede durdu.

-Gulfcoin CEO su Hani Asfar Kripto para ve coin ekonomisi üzerine konuştu. Gulfcoin projesi üzerine detaylardan bahsetti

 -Gotbit borsa kurucusu Alexey Andryunin market makerların harketlerini anlattı.Markete karşı pozisyon alma tekniklerini anlattı

-Dydx CEO su Charles d’Haussy Finansal etkilerin demokratikleşmesi konusunda konuştu.

-Gno.land dan Manfred Touron web2 uygulamaları için web3 entegrasyonun nasıl yapılması gerektiğini ve bu alanda şirketlerin nelere ihtiyacı olduğunu anlattı.

-EAK Dijital Kurucusu Erhan Korhaliller moderatörlüğünde , BNBChain direktörü Zoe Wei

Input Output yöneticisi Daniel Friedman, AvaLAB yönetcilerinden Selim Kender, İgnite tan Denis Fadeev, şirketlerin Blockchain L1 seviyesinde alınan önlemleri ve kendi alanlarında sorunlara buldukları çözümleri anlattılar.

-Genesis Lab CEO su Dr.Shakil Muhammad ZK-rollups ,L2 ve L3 üzerine konuştu

-Kamile Uray moderatörlüğünde, Sait Arslan ve Gate.io Türkiye Yöneticisi Kafkas Sönmez kripto marketinde risk yönetimi üzerine konuştular. Kafkas Sönmez kullanıcılara Gate.io üzerinden edindiği tecrübeler doğrultusunda tavsiyeler verdi.

Eren Yılmaz

Blockchain Event Centre

Leave a Comment