ANKR & Microsoft Ortaklığı

Son dönemde yapay zeka ile ilgilenerek yaptığı yatırımlarla bilinen yazılım devi Microsoft, merkeziyetsiz blok zinciri altyapı sağlayıcısı olan Ankr Network ile ortaklık yaptı. Ankr Network, Microsoft’a kurumsal müşteriler için bir Blockchain düğüm hizmeti sunacaktır. İki teknoloji şirketi, Blockchain node’ları için özel bellek ve bant genişliği özellikleriyle, Microsoft’un Azure bulut pazarında yeni bir düğüm barındırma hizmeti üzerinde çalışacak. Bununla birlikte Microsoft’un bulut çözümleri için de Ankr’nin blok zinciri altyapısı kullanılacak.

Ankr’nin hizmetleri sayesinde Microsoft’un bu alandaki uygulamalarının, Web3 projelerindeki blok zinciri bağlantılarında gecikme süresi minimuma indirilecek. Bu hizmetle beraber geliştiriciler çok daha rahat bir şekilde uygulamanın ölçeklenebilirliğine zaman harcayabilecek ve akıllı kontratları sisteme hızlı şekilde yükleyip blok zinciri verilerini yazabilecek.

Ankr’ın kurucu ortağı ve CEO’su Chandler Song, iki tarafın bir araya gelmesinin, blok zinciri altyapısını, dijital ekonominin önemli bir sektörü haline getirmek için büyük bir adım olduğunu söyledi.

Song, “Bu ortaklık Ankr için çok büyük bir kilometre taşı olmasının yanı sıra, web sistemlerinin önemli paydaşlarıyla artık bir araya gelme gücüne sahip olan merkeziyetsiz web’in de hangi seviyeye ulaştığının bir göstergesi…” dedi.

Microsoft’un “Yapay Zeka ve Gelişmekte Olan Teknolojiler” yöneticisi Rashmi Misra da, iki şirketin ortaklığının, güçlü bir Web3 altyapı katmanı yaratacağını söyledi.

Açıklamanın ardından Ankr’de büyük yükseliş yaşandı ve kripto para yüzde 50 artış yaşayarak 0,050 dolara yükseldi.

Leave a Comment